Sprawy rozwodowe w Krakowie – kancelaria radców prawnych

Prawo rodzinne stanowi jeden z najistotniejszych obszarów działalności Kancelarii Radców Prawnych Gryniewicz-Marzec sp.k. Najpopularniejsze sprawy z jakimi zgłaszają się do nas Klienci to sprawy o rozwód oraz alimenty, aczkolwiek mamy duże doświadczenie również w prowadzeniu spraw związanych z uregulowaniem kontaktów, władzą rodzicielską czy macierzyństwem i ojcostwem.

Separacje, alimenty, rozwody – sprawy z zakresu prawa rodzinnego

Prawo rodzinne to szczególny obszar prawa, ponieważ prowadzenie spraw z tej dziedziny wymaga od mecenasa nie tylko biegłości w aktach prawnych, ale przede wszystkim właściwego podejścia do Klienta, który powierza w nasze ręce swoje najbardziej prywatne sprawy. Podczas prowadzenia spraw rodzinnych jesteśmy przygotowani na stały kontakt z Klientem i przeprowadzanie go przez poszczególne etapy sprawy w najmniej bolesny dla niego sposób. Dążymy do dopasowania się do oczekiwań każdego Klienta przede wszystkim w zakresie ich czynnego udziału w całej sprawie.

Prawo rodzinne – metoda działania prawnika

Przystąpienie do prowadzenia spraw rodzinnych rozpoczyna się dla nas od pierwszego kontaktu z Klientem poprzez spotkanie twarzą w twarz lub rozmowę telefoniczną bądź na Skype’ie. Wówczas staramy się zebrać maksymalną ilość informacji związanych ze sprawą oraz poznać osobę, dla której będziemy pracować przez najbliższe miesiące. Kolejne etapy naszej pracy to opracowanie pism procesowych, występowanie w imieniu Klientów przed sądem oraz innymi podmiotami, jak np. mediatorzy. Podczas prowadzenia każdej sprawy dążymy do znalezienia możliwości na jej ugodowe zakończenie. Podejście to wywodzi się z faktu, iż gros sytuacji spornych ma swoje źródło w silnych emocjach, a pełnomocnik, pozostający osobą obiektywną, nie znajduje się pod ich wpływem i ocenia sprawę jedynie pod kątem prawnym.