Wycieczka w Alpy – niezapomniane przeżycia w europejskich górach

Wyprawa w Alpy - na tej stronie poznasz aktualną ofertę.

Pasjonaci gór, którzy znają już z każdej strony wszelkie trasy w w Sudetach, w Karpatach czy w Górach Świętokrzyskich, częstokroć zaczynają szukać nowych wrażeń i przeglądają propozycje wycieczek w inne europejskie łańcuchy górskie. Licznych z nich skusi podróż w Alpy, gdzie przypuszczalnie pierwszy raz w życiu spotkają się z trekkingiem oraz narciarstwem wysokogórskim.

Garść informacji o Alpach

Alpy to najwyższy górskim łańcuchem Europy, który obejmuje swoim obszarem parę europejskich państw, m.in. Słowenię, Niemcy, Liechtenstein i – naturalnie – Francję, gdzie leży najwyższy wierzchołek górski Starego Kontynentu, to znaczy Mont Blanc, zwany również Dachem Europy (jego wysokość to 4808 m n.p.m.). Jakkolwiek to nie jedyny 4-tysięcznik w Alpach – inne wspaniałe wierzchołki, o których zdobyciu marzą wspinacze ze wszystkich stron świata, to na przykład Matterhorn – 4478 m n.p.m , Signalkuppe – 4554 m n.p.m. i Zumsteinspitze – 4563 m n.p.m., a także inne znaczące dla alpinizmu szczyty, jak Tre Cime di Lavaredo oraz szczyty grani Grandes Jorasses. Wyróżnia się wyższe Alpy Zachodnie oraz niższe Alpy Wschodnie.

Wycieczki w Alpy – wyprawy dla entuzjastów gór

Jakie wycieczki w Alpy oferują lokalni organizatorzy wypraw oraz trekkingów w górach? Jest sporo intrygujących ofert przeznaczonych dla entuzjastów gór o różnym poziomie doświadczenia. Osoby, które nie miały przedtem styczności z narciarstwem wysokogórskim, ale potrafią wykazać się dobrą wydolnością fizyczną i nabyły już biegłość w jeździe na nartach, mogą uczestniczyć w 7-dniowym skitourze po terenach włoskiego Południowego Tyrolu. Natomiast dla osób zaawansowanych przygotowane są wycieczki na austrackie via ferraty połączone ze szkoleniami prowadzonymi przez instruktora-przewodnika, co pozwala bezpiecznie rozszerzać swoje umiejętności. Tym, których interesuje zwłaszcza aspekt szkoleniowy, polecamy 10-dniowy Projekt 6000, którego celem jest szkolenie z fundamentów bezpiecznego poruszania się w wysokich górach. Największym plusem takich wypraw jest to, że prowadzone są w ograniczonych, zazwyczaj 7-osobowych grupach, co powoduje, że każdy z partycypantów otrzymuje wnikliwą uwagę instruktorów.

Z profesjonalnymi przewodnikami oraz szkoleniowcami, wyprawa w Alpy okaże się cudownym przeżyciem, przynoszącym radość z przełamywania osobistych ograniczeń, jak również podsycającym ochotę na więcej.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]