Niezapomniane przeżycia i szkolenia – co oferują organizatorzy wycieczek dla aktywnych

Szukasz korzystnej oferty aktywnych wakacji dla singli? Nie zwlekaj! Wystarczy kliknąć tu.

Wyróżnia się dwa typy ludzi: pierwsi uwielbiają czas wolny spędzać na miłym lenistwie, a drudzy każdy dzień urlopu chcą zaplanować sobie tak, żeby zrobić coś nadzwyczajnego, czego wcześniej jeszcze nie doznali. Z myślą o tych ostatnich biura turystyczne sporządzają interesujące oferty wycieczek dla aktywnych.

Wycieczki dla aktywnych – wspaniała sposobność, by przyswoić sobie kolejne umiejętności

Aktywne wyprawy to skrupulatnie zorganizowane parodniowe wycieczki dla tych, którzy pragną zobaczyć przeróżne regiony Polski oraz świata z zupełnie nowej perspektywy. Scenariusz takich wypraw jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których zwyczajny urlopowicz nie zazna z pozycji komfortowego leżaka na werandzie wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób szukających interesujących wrażeń to również perfekcyjna szansa, żeby nabyć dodatkowe umiejętności, gdyż w szeregu przypadków łączy się ze szkoleniami nieodzownymi do poznania reguł właściwego zachowania się w określonym obszarze. W trakcie wyprawy w góry dla aktywnych można między innymi dowiedzieć się, jak korzystać z raków i czekana czy jak poruszać się po via ferratach. Uczestnicy zapoznają się procedury survivalu, a także tego, jak zachować się w niebezpiecznych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc np. podczas zejścia lawiny. Należy też dodać, iż taka wyprawa w góry nafaszerowana jest skomplikowanymi zadaniami wymagającymi ufności i kooperacji między uczestnikami, co może skutkować zawiązaniem wieloletnich znajomości.

Nie tylko europejskie góry – na aktywnych wyprawach zobaczysz ciekawe regiony

Najpopularniejsze wycieczki, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to najczęściej wyprawy w góry, w tym także w góry wysokie, a celem są łańcuchy górskie zlokalizowane na całym świecie. Osoby bez doświadczenia w wyprawach po górach, ale z wzorową kondycją fizyczną, mogą uczestniczyć np. w trekkingu po Podhalu i zdobyć 4 najbardziej znane szczyty tego rejonu: Giewont, Babią Górę, Turbacz i Trzy Korony. Mogą również zabrać się na Sycylię, gdzie będą podziwiaćz bliska wulkan Etna, miejscowe parki narodowe i zwiedzą malownicze miasta tej wyspy – Trapani, Katanię oraz Palermo. Lecz Stary kontynent to nie jedyne rejony, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez problemu poradzą sobie również w czasie wyprawy na Wyspy Komodo bądź w Himalaje.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]