Atrakcje turystyczne w Małopolsce

Najciekawsze trasy rowerowe Małopolski

Tatry, Przełom Dunajca, kopalnia soli w Wieliczce – to w największym stopniu dosadne atrakcje Małopolski. Jakie jeszcze interesujące miejsca warto odwiedzić? Opisujemy godne polecenia, legendarne i nowe, ale z pewnością najpiękniejsze miejsca w Małopolsce.

Najpiękniejsze nieznane miejsca w Małopolsce

Atrakcji w Małopolsce będzie wiele – w wielu z nich spotkamy tłumy, ale czy znasz te mniej popularne oraz nowe miejsca w Małopolsce, które należałoby ujrzeć?
Zamek Tenczyn w Rudnie nie jest atrakcją całkowicie nieznaną, ale jednak mniej słynną niż inne malownicze ruiny – odwiedzają go przede wszystkim amanci zamków i mieszkańcy okolicy. Tymczasem zamek Tenczyn nie bez powodu bywa definiowany jako perła na Szlaku Orlich Gniazd – ruiny, choć nie są rozległe, prezentują się interesująco, a nawet tajemniczo, a na dodatek rozciąga się z nich przecudowny pejzaż – przy dobrej pogodzie wolno podziwiać Tatry.
Inne mniej kultowe atrakcje w Małopolsce to drewniane świątynie oraz cerkwie. Jeden z w największym stopniu interesujących drewnianych kościołów znajduje się w Dębnie Podhalańskim – został wpisany na listę UNESCO między innymi ze względu na najpoprawniej zachowaną polichromię w Europie, która zdobi jego środek.
Małopolska słynie z Tatr i Pienin, jednak godne uwagi są też mniej widokowe pasma górskie. Przykładem nieomalże nieznanego miejsca w Małopolsce jest niezwykle poetyczny Beskid Niski, o wiele mniej skomercjalizowany oraz słynny niż Bieszczady, chociaż ma pokrewne zalety.
Ciekawe miejsca w Małopolsce / Ładne i godne polecenia miejsca w Małopolsce / Najpiękniejsze interesujące miejsca w Małopolsce / Musisz to zobaczyć! Ciekawe miejsca w Małopolsce
Wszyscy słyszeli o kopalni soli w Wieliczce, ale mało kto wie, iż kopalnia soli w Bochni to najstarszy funkcjonujący zakład przemysłowy w Europie, a tutejsza historia wydobycia soli ma nawet 3500 lat.
Inne ładne, interesujące miejsce w Małopolsce to bez wątpienia Zalipie, czyli wieś ze słynnymi bielonymi chatami ozdobionymi kolorowymi kwiatami.
Na zakończenie trzeba wspomnieć o Dolinkach Krakowskich. Podróżnicy poniekąd tu nie docierają, choć tutejsze skały przyciągają amatorów wspinaczki, nie jedynie amatorów, lecz też uznanych alpinistów oraz himalaistów.