Kochasz góry? Weź udział w skiturach!

Skitury - na tej stronie sprawdzisz pełną ofertę.

Większa część osób wybierających się w góry zimą, jedzie tam zazwyczaj wyłącznie po to, żeby spędzać dni na białym szaleństwie na nartach bądź na desce snowboardowej. Niemniej jednak nie jest to jedyny typ aktywnego wypoczynku, którą można uprawiać zimą w górach. Ci, którzy pragną przekonać się, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni choć raz w życiu zapisać się na wyprawy na rakietach albo skitury.

Skitury , czyli jazda terenowa na nartach

Turystyka na nartach przeżywa od kilku lat swoisty rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwyczajnego relaksu w góralskiej chacie z drewna i sporadycznego zjazdu z popularnych stoków. Ci, którzy pragną poznać góry dogłębniej, postanawiają zanurzyć się w ich urok w trakcie stosunkowo intensywnych, lecz bardzo satysfakcjonujących wypraw skiturowych. Terenowa jazda na nartach jest jednakże zalecana wyłącznie dla obeznanych w górach narciarzy, którzy opanowali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak używać raków oraz czekanu. Czemu? Przemieszczanie się daleko od przygotowanych dla turystów tras, jest po prostu o wiele trudniejsze. Potrzeba do tego także lekkich butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury odbywają się w wielu pasmach górskich. Na starym kontynencie ulubionymi destynacjami entuzjastów skitur są bezspornie włoskie Alpy i Riła oraz Pirin w Bułgarii, gdzie bez problemu poradzą sobie także średnio zaawansowani skiturowcy. Turyści z Polski nie są jednak ograniczeni jedynie do skitur organizowanych w granicach Europy – na nartach można przejść przez łańcuch górski Atlasu Wysokiego w Afryce– panują tam kapitalne warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury najciekawszą atrakcją jest sposobność wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 metrów n.p.m. Osoby wahające się nad uczestnictwem w tego typu przygodzie w górach, które nie mają pewności, czy jakaś trasa będzie adekwatna do zdobytych przez nie umiejętności narciarskich, mogą liczyć na doradztwo instruktorów pracujących dla organizatora skitur.

Nasza lokalizacja:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]