Język francuski

Język francuski

Język francuski znany jest z tego, iż od XVIII w. był popularnie używanym w polityce międzynarodowej, przede wszystkim w dyplomacji, ale także w kręgach kulturalnych. Używany był również przez wyższe, arystokratyczne, sfery. Aż do późnych lat 70. XX wieku francuski był uważany za język każdej lepiej wykształconej osoby. Również dziś, pomimo tego, że najpopularniejszym językiem jest angielski, francuski ma ogromne znaczenie.

Francuski – słów kilka

Francuskim posługuje się wiele osób różnych nacji na całym świecie. Należą do nich m.in.: Francuzi, Kanadyjczycy, Belgowie, czy Szwajcarzy. Język ten jest również oficjalnie uznanym językiem urzędowym UE.

Nauka języka francuskiego – o czym warto wiedzieć?

Przed rozpoczęciem nauki warto wiedzieć, że język francuski jest językiem, w którym zwraca się uwagę na najmniejsze nawet szczegóły. Dlatego jeśli planujesz naukę tego języka przyłóż się do nauki gramatyki, która pomoże w zrozumieniu języka i poprawnej wymowie.

Jaki kurs nauki języka francuskiego wybrać?

Wg większości osób najlepszą metodą uczenia się języka francuskiego jest kurs DIRECT, który pozwala w dokładny i szybki sposób nauczyć się języka. Szkołą, która stosuje taką metodę jest szkoła językowa ARCHER, która cieszy się dużą popularnością m.in. dzięki efektywności nauczania.