Digital painting – kurs pomoże ci opanować podstawy oprogramowania

Po więcej informacji o malarstwie komputerowym kliknij w to miejsce.

Sztuka nie pozostaje w tyle i od lat usiłuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malowania tradycyjnymi technikami teraz nie jest już wystarczająca, by znaleźć pracę w branży gamingowej czy filmowej, gdyż te gałęzie rozrywki na etapie opracowania koncepcji postaci i świata przedstawionego wykorzystują w głównej mierze zaawansowane oprogramowanie. Wiedząc o tych realiach ogromna grupa młodych osób rozpoczynając swoją przygodę z rysunkiem natychmiast sięga po popularne programy, wykorzystywane powszechnie w malarstwie komputerowym.

malarstwo cyfrowe – ogromna wolność dla twórców

Jest dużo programów wykorzystanych współcześnie do tzw. digital paintingu, czyli malarstwa komputerowego. Jednym z najstarszych z nich to Photoshop od Adobe, który mimo że został opracowany jako oprogramowaniem do retuszu zdjęć, szybko stał się ulubionym softwarem ilustratorów i game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa powstały inne pokrewne programy, jak np. Krita, Affinity Photo czy GIMP, w których przy wykorzystaniu różnego rodzaju cyfrowych pędzli można stworzyć dzieła przypominające malunki wykonane gwaszem, akwarelami bądź farbami akrylowymi. Digital painting daje twórcom większą wolność – artysta ma możliwość cofnięcia nietrafionych pociągnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba przecież kupować!

Malarstwo cyfrowe – kurs pod okiem instruktora

W praktyce nauka digital paintingu toczy się w analogiczny sposób jak poznawanie tradycyjnych technik malarskich. Owszem pierwsze kroki można postawić samodzielnie, lecz aby rozwinąć maksymalnie swoje umiejętności, a zarazem poznać niezbędne techniki korzystania z pędzli oraz wszystkie funkcje oprogramowania, należy wykupić kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie funkcjonuje szkoła rysunku, która oferuje lekcje malarstwa cyfrowego, możesz kupić dostęp do najrozmaitszych kursów Adobe Photoshop online. Zróżnicowanie zagadnień jakie omawiają takie kursy jest ogromne i nie uczą one jedynie podstaw funkcjonowania oprogramowania. Ważne jest jednak, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala kursantowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasza lokalizacja:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]