Filtry powietrza klasy F7 i H13 – gdzie znajdują zastosowanie?

Zobacz, gdzie zamówić filtr minipleat, wejdź na https://bit.ly/3lmQCVb

Powiedzmy sobie prawdę: jakość powietrza w naszym kraju nie jest dobra. Pod tym względem Polska jest na jednym z najdalszych miejsc wśród członków Unii Europejskiej. Codziennie słychać nowe komunikaty o przekroczeniu norm stężenia pyłów PM2.5 oraz PM10 i dlatego też cały czas poszukiwane są wydajne rozwiązania, pozwalające poradzić sobie z postępującym zanieczyszczeniem, w szczególności w pomieszczeniach, w których podtrzymanie sterylności powietrza jest wyjątkowo istotne (np. w szpitalnych salach OIOM).

Filtry F7 i F9 – skutecznie filtrują pyły zawieszone oraz roztocza

Filtry HEPA (High Efficiency Particulate Air), innymi słowy filtry powietrza wysokiej efektywności, powszechnie znane i stosowane są od kilku dekad. Są obecne między innymi w odkurzaczach i domowych oczyszczaczach powietrza. W wentylacjach montowanych w budynkach mieszkalnych, biurowcach lub urzędach doskonale spełnią swoje zadanie filtry dokładne typu mini-pleat, które zależnie od klasy poradzą sobie z eliminacją pyłów PM2.5 (klasa filtracji F7) oraz PM10 (klasa filtracji F9), których drobinki znajdują się w smogu. Nie są dla nich problemem także takie zanieczyszczenia, jak spaliny, zarodniki grzybów lub włókna. Kupując filtry dokładne F7 bądź F9 powinno się sprawdzić nie tylko ich wydajność, ale też jakość ich produkcji. Te produkowane przez rodzimą firmę MARSS Filtry Hepa wyposażone są w ocynkowaną stalową ramę charakteryzującą się ogromną odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne (jak wysoka wilgotność, temperatura) i uszkodzenia. Skuteczny wkład filtracyjny wyprodukowany z włókna szklanego chroniony jest po stronie wlotu powietrza siatką z aluminium. W filtrach minipleat papier filtracyjny ułożony jest w małe plisy i wzmocniony jest klejem z tworzywa sztucznego, co sprawia, iż produkty te posiadają znaczną żywotność. Filtry minipleat produkowane są w kilkunastu rozmiarach dostosowanych do potrzeb każdego użytkownika.

Filtry HEPA H13 i H14 – wydajna praca w ciężkich warunkach

Do przeznaczeń przemysłowych wymagane są natomiast filtry o zdecydowanie wyższej przepustowości, którą mogą zapewnić filtry absolutne HEPA H13 i H14 . Plisy wkładu filtracyjnego są w nich równomiernie oddzielone przez aluminiowe separatory, a solidna rama, również wyprodukowana z ocynkowanej stali, nie jest podatna na wilgoć i zmiany temperatury, co pozwala na sprawną pracę w ekstremalnym środowisku (aż do 80°C). Takie filtry stosowane są wszędzie tam, gdzie muszą być zachowane wysokie normy czystości powietrza, m.in. na liniach produkcyjnych przemysłu farmaceutycznej.

Pochodzenie fotografii – marss.pl.

Nasza lokalizacja:
MARSS Filtry HEPA Marian Skomerski
ul. Wojska Polskiego 17/19
98-200 Sieradz

Tel.: +48 43 827 10 46