Topaz mistyczny – dlaczego jest tak popularny?

Szukasz topazu mistycznego? Wejdź na www.mystictopaz.pl

Niepowtarzalny wygląd i nietypowy, jak na topaz, odcień to najważniejsze cechy topazu mistycznego, od dawna cieszącego się dużym zainteresowaniem entuzjastów biżuterii. Mimo że na pierwszy rzut oka można mylnie stwierdzić, że to inny kamień, topaz mistyczny jest naprawdę zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są efektem specjalnej technologii produkcji – prawdziwy topaz jest w jej toku wystawiany na wpływ gorąca i powlekany niezauważalną warstwą kruszcu ozdobnego. Właśnie z tego powodu topaz mistyczny wygląda tak dobrze.

Odcienie topazu mistycznego

Kolory, jakie przybiera topaz mistyczny zależą zwłaszcza od kruszcu, z którym jest połączony. Najczęściej spotykany jest karmazynowy topaz mistyczny, robiony w kąpieli z tytanem. Chrom powoduje natomiast, iż topaz przybiera purpurowy odcień, błękitny z kolei jest wynikiem rozgrzania kamienia bez jakichkolwiek domieszek. Szczególnie dobre skutki daje stosowanie czystego topazu – zwłaszcza pozyskanego w Afryce, Brazylii oraz na Dalekim Wschodzie.

Biżuteria z topazem mistycznym

Jak przed chwilą wspomnieliśmy, wspaniałe właściwości topazu mistycznego są wysoko doceniane przez złotników. Chętnie używają go więc do produkcji wisiorków, kolczyków i broszek. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być noszona nie jedynie do wieczorowych strojów – doskonale wygląda także na co dzień. Istotna okazuje się także różnorodność kolorów, dzięki której prościej możemy wybrać biżuterię do swojego stroju.